Prijenos utakmice Arsenal - Bayern

Autor: Miralem Mehulj | 19. 02. 2013 - 00:09 | 0 komentara

Ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu večeras očekuje nova utakmica osmine finala Lige prvaka u fudbalu. Na stadionu Emirates u Londonu snage će odmjeriti Arsenal i minhenski Bayern.

Arsenal je, nakon pobjede u Sunderlendu u okviru Premiershipa, zadržao šanse da se nađe u Ligi prvaka i naredne sezone, a sada ih čeka moćni minhenski Bayern. Bavarci su skoro riješili pitanje šampiona u Bundesligi i žele da ponove uspjeh od prošle sezone i dođu do finala Lige prvaka, te da odu i korak dalje i osvoje veliki trofej.

Topnici su u posljednje dvije sezone najatraktivnijeg fudbalskog takmičenja upravo u osmini finala završili svoje učešće. Upravo protiv sjajnih Bavaraca tim Arsena Wengera mogao bi pokazati da li je spreman za iskorak i četvrt finale Lige prvaka.

U engleskoj Premier ligi Arsenal je trenutno na petoj poziciji sa četiri boda zaostatka za Tottenhamom. Međutim, londonski tim našao se na udaru engleskih medija budući da u posljednjih sedam sezona ovaj tim s francuskim stručnjakom na čelu nije osvojio niti jedan trofej. Kako sada stvari stoje teško je vjerovati da bi ove sezone Arsenal mogao osvojiti jedan trofej. Navijači su s razlogom zabrinuti i frustrirani dominacijom Chelsea i dva tima iz Manchestera.

Za narednu sezonu Wengeru će navodno biti na raspolaganju 70 miliona funti za pojačanja. Ipak, novca ovom klubu nikad nije nedostajalo, ali trofeja svakako jeste.

S druge strane, minhenski Bayern je nakon dvije sušne godine nadomak osvajanja nove titule u Bundesligi. Prošle sezone je Bayern igrao finale Lige prvaka, ali je Chelsea bio bolji i osvojio trofej. I ove sezone ponos Bavarske želi u finale i osvajanje svoje pete titule najboljeg na Starom kontinentu. Trener na odlasku iz Minhena, Jupp Heynckes, pokušat će ponovo sa ovim timom osvojiti trofej Lige prvaka.

Večerašnji duel Arsenala i Bayerna je njihov peti međusobni duel u Ligi prvaka. Posljednji put igrali su 2005. godine kada je u prvoj utakmici slavio Bayern sa 3-1 u Minhenu. U Londonu u uzvratnom meču bilo je 1-0 za Arsenal. Bavarci su 2001. slavili još jednu pobjedu, dok je 2000. godine meč u Londonu završen neriješeno 2-2. Dakle, dvije pobjede Bayerna te jedna Arsenala i jedan neriješen meč je skor dvaju engleskih i njemačkih velikana.

Prijenos utakmcie Arsenal - Bayern možete pogledati večeras od 20:45 sati na BHT 1, Federalnoj TV i RTRS-u. Ovaj meč prenosti će brojni TV kanali kao što su Al Jazeera Sport +3, +4 i HD1, Digi Sport 1, Sky Sport 1 Germany, Sky Sport 1 Italy i drugi.